Pomůže správná matrace proti nespavosti?

Občas každý z nás zažije situaci, kdy se převaluje v posteli a ne a ne usnout. Pokud se to však stane pravidlem, měli bychom se tím začít zabývat. Ve spánku totiž dochází k regeneraci celého těla, získáváme lepší odolnost vůči stresu a civilizačním chorobám. Kvalitní spánek nám přinese více energie do nového dne, zmenší riziko infarktu, duševních chorob a kupodivu i obezity.

Lépe než léky na spaní můžeme řešit nespavost dodržováním jednoduchých pravidel. Základem pro kvalitní spánek a odpočinek je správně zvolená pohodlná matrace, s jejímž výběrem by nám měl pomoci odborník. Spánkem trávíme cca třetinu života, a tak bychom si měli s výběrem vhodné - kvalitní matrace dát záležet. Volba matrace je velmi individuální, proto je lepší mít možnost si ji před koupí vyzkoušet a sestavit si ji na míru pro svou postavu - požadavky na pohodlí. Pokud budeme uléhat po celodenním shonu již uklidnění na příjemnou matraci, uloženou na správném roštu, v nevrzající posteli (nejlépe z masivního dřeva buk, dub,..), v dobře zatemněné a větrané místnosti bez vnějších rušivých vlivů (např. puštěné televize nebo nahlas tikajícího budíku), uděláme velký krok k tomu, jak se s nespavostí rozloučit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení